E-hurtownia
PL DE GBhttps://www.elte.pl/

BLOG


Witamy na blogu firmy ELTE


Wyroby papierowe w gastronomiiW restauracjach, barach, kawiarniach czy różnego typu jadłodajniach często oprócz jedzenia posiłków na miejscu możliwe jest również ich pakowanie na wynos. Używa się do tego różnorodnych pojemników wykonanych najczęściej z tworzyw sztucznych lub papieru. Ten ostatni materiał jest szczególnie godny uwagi, ponieważ bardzo łatwo i szybko podlega rozkładowi, możliwy jest również jego recykling i dzięki temu ponowne wykorzystanie. Aby w jak największym stopniu zmniejszyć zużycie plastiku, coraz częściej w gastronomii używa się jednorazowych papierowych talerzy, kubków, a nawet słomek do napojów. Dzięki temu redukujemy ilość plastiku trafiającą na wysypiska i zanieczyszczającą nasze rzeki oraz inne zbiorniki wodne.

Czytaj dalejPapierowe artykuły BHP. Przegląd rozwiązańWybrane artykuły BHP. Przegląd rozwiązań

Branża BHP zajmuje się zapewnieniem najwyższego poziomu czystości i bezpieczeństwa w firmach działających w wielu gałęziach przemysłu oraz usług. BHP obejmuje zasady dotyczące bezpiecznego i higienicznego wykonywania pracy, a w związku z tym wiąże się z takimi obszarami jak ergonomia, ekonomika i psychologia pracy, a także wiedza dotycząca bezpiecznego obsługiwania maszyn i urządzeń. W praktyce okazuje się, że istotne są zarówno działania o dużej wadze (np. dokładne zaznajomienie pracowników z instrukcją obsługi danego urządzenia), jak i te wydawałoby się dużo mniej istotne (np. zakładanie odpowiedniej odzieży czy dokładne wykonywanie konkretnych czynności higienicznych).

Czytaj dalej5 zalet naczyń jednorazowychNaczynia jednorazowe wykorzystywane sa w bardzo wielu miejscach, w tym na przykład w lokalach gastronomicznych i kawiarniach, w których serwuje się napoje oraz jedzenie na wynos. Sprawdzą się również na imprezach masowych, piknikach i grillach na świeżym powietrzu, a także wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do bieżącej wody i możliwości szybkiego umycia dużej ilości naczyń.

Czytaj dalejZastosowania opakowań jednorazowychOpakowania otaczają nas każdego dnia, ponieważ prawie każdy z towarów, które kupujemy, został w coś zapakowany. Większość z nich to opakowania jednorazowe, ponieważ główną ich funkcją jest ochrona tego, co zostało umieszczone wewnątrz, a po rozpakowaniu nie używamy ich już ponownie. Opakowania te zostały wykonane z rozmaitych materiałów, na przykład z kartonu, papieru, tworzyw sztucznych czy aluminium. Warto przyjrzeć się bliżej ich zastosowaniom, aby uświadomić sobie, jak często i w jak wielu sytuacjach ich używamy.

Czytaj dalejElte Sp. z o.o.

71-106 Stare Czarnowo
Kołbacz, ul. Warcisława 5B
Województwo Zachodnio-pomorskie

ikona Telefon: +48  91  312  41  91
Email: elte@elte.pl

SOCIAL MEDIA

Facebook Facebook

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

gazele biznesu

© 2019 ELTE. Wszystkie prawa zastrzeżone.